Aktualności

Muzyka Inków

21 lutego Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz” przygotowało dla klas IV koncert „W krainie Inków”. Uczniowie mogli poznać tradycyjne instrumenty muzyczne używane przez mieszkańców Ameryki Południowej, jak np. zampońa , marakasy, kabasa, guiro. Usłyszeli również znane i mniej znane rytmy południowe i mieli okazję spróbować swoich sił w grze na tych instrumentach.

Czytaj więcej...

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”.

Czytaj więcej...

Nowy plan zajęć od 19.02

Dostępny na stronie

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2018

Klasy pierwsze i czwarte uczestniczyły w zabawie karnawałowej. Trudno to opisać, lepiej zapewne zobaczyć. TUTAJ

Działania Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w Styczniu

  • Lokalny rynek pracy przedstawiła na zajęciach z przedsiębiorczości pani Monika Chmielewska – doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Sztumie.Pani Chmielewska omówiła zawody nadwyżkowe, zrównoważone i deficytowe naszego powiatu wykorzystując narzędzie- Barometr zawodów , ponadto omówiła lokalny rynek pracy i możliwości rozwoju przedsiębiorców na naszym terenie.

    Czytaj więcej...

NASI KOLĘDNICY

W piątek 22 grudnia w naszej szkole pojawili się kolędnicy, którzy z radością idąc za gwiazdą dotarli do wszystkich klas, aby wprowadzić nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

ŚPIEWAMY PO ANGIELSKU

21 grudnia nasza szkoła rozbrzmiewała świątecznymi piosenkami w języku angielskim. W przerwach międzylekcyjnych uczniowie klas gimnazjalnych zaśpiewali kilka znanych piosenek świątecznych, by w ten sposób umilić nam radosny czas oczekiwania na święta. Klasa II a przy dźwiękach gitary zaśpiewała „ Last Christmas”. Klasa III c wykonała mix kilku piosenek, m.in.  „All I Want For Christmas is You”, a klasa III a zaśpiewała „Merry Christmas Everyone”.

MARATON PISANIA LISTÓW

    7 grudnia po raz kolejny w naszej szkole w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. Głównym celem maratonu jest przeciwstawianie się naruszeniom praw człowieka na świecie.
    W tym roku społeczność naszej szkoły pisała listy w obronie trzech kobiet z: Jamajki, Chin i Egiptu.

Czytaj więcej...

JASEŁAKA IA

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dzieci z  klasy 1a przygotowały  przedstawienie bożonarodzeniowe. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. FOTORELACJA /dziękujemy rodzicom za udostępnienie zdjęć/