Aktualności

Wizyta w banku

Uczniowie   klasy 2b  03 czerwca wybrali się na wycieczkę do sztumskiego oddziału Banku PKO SA. W holu banku czekała na nas mama Artura. Oprowadzała nas po banku. Gościliśmy w gabinecie Pani Dyrektor - dostaliśmy wiele prezentów i słodyczy.

Wakacje tuż, tuż ...

Uczniowie klasy 2b gościli na działce Państwa Skrzypkowskich. Podziwialiśmy piękny ogród kwiatowy, warzywnik i niesamowite oczko wodne.... Były gry i zabawy oraz ognisko z kiełbaskami. Cudowny zakątek niedaleko naszej szkoły - Obcowanie z pięknem przyrody bezcenne.
Dziękujemy serdecznie.

Sukcesy matematyczne 2018/2019

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego nie jest absolutnie okazją do zwolnienia tempa pracy, co udowadniają uczniowie naszej szkoły, uczestnicząc w konkursach matematycznych i odnosząc w nich sukcesy.

Czytaj więcej...

FINAŁ KONKURSU „POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE”

Niedawno opisywaliśmy gminny etap konkursu „ Polskie zamki gotyckie”. 6 czerwca we Fromborku odbywał się etap ogólnopolski, w którym brali udział laureaci 15-u gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu ‘ Polskie zamki gotyckie” i  8-u gmin „ Dom Warmińskiego”. Naszym reprezentantem był uczeń klasy piątej CYPRIAN PIRÓG.

Czytaj więcej...

,,Jak nie czytam, jak czytam"

Uczniowie klas pierwszych i drugich 07 czerwca wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie: ,,Jak nie czytam, jak czytam" 
Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli, a jednocześnie są przez dorosłych pouczani . Pora odwrócić role ... Pokazać dorosłym, jak się czyta.
Dzieci w całej Polsce biły rekord wspólnego czytania. Każdy czytał to, co chciał, na co miał ochotę. Uczniowie naszej szkoły na murawie boiska szkolnego oddali się pasji czytania.

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczo -Plastycznego "Żuki, chrząszcze i chrabąszcze".

Zwierzęta to w rzeczywistości niewyczerpane źródło inspiracji, temat, do którego często i z ogromną przyjemnością wracamy  na zajęciach plastycznych. Tym razem zajęliśmy się na kółku plastycznym dla klasa I-II tematem  owadów.
Prace naszych uczniów doceniło jury.
Marcelina Zacharska z klasy 2a zajęła 3 miejsce, a Marek Wiktoruk i Wiktoria Grochulska otrzymali wyróżnienie.

Skrócone zajęcia z powodu upałów.

Od dnia 13.06.2019 roku do odwołania z powodu panujących upałów i bardzo wysokiej temperatury panującej w salach lekcyjnych godziny lekcyjne począwszy od lekcji 4 będą trwać 30 minut i odbywać się będą według poniższego harmonogramu :

  1. 8:00 – 8:45
  2. 8:55 – 9:40
  3. 9:50 – 10:35
  4. 10:45 – 11:15
  5. 11:25 – 11:55
  6. 12:05 – 12:35
  7. 12:45 – 13:15
  8. 13:25 – 13:55

 

 

 

ZRYW WOLNYCH SERC


Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.

Czytaj więcej...