Aktualności

,,Liczę, doświadczam, eksperymentuję"

21 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sztumie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny:,,Liczę, doświadczam, eksperymentuję"

Czytaj więcej...

Nasi na POLACH NADZIEI

Po raz kolejni w dniach 14 i 22.04.2018 nasi wolontariusze związani ze Szkolnym Kołem Caritas włączyli się w ogólnopolska akcję POLA NADZIEI.

Czytaj więcej...

Działania Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w kwietniu

 Uczniowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości wzięli udział w warsztatach z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Sztumie na temat „Rynek pracy a postawy przedsiębiorcze”

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs "Losy żołnierza dzieje oręża polskiego 1887-1922"

W Zespole Szkół w Kolbudach 05 kwietnia odbywał się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu poświęconego walkom Polaków od końca XIX do ukształtowania się granic niepodległego państwa.

Czytaj więcej...

Konkurs II wojna na Pomorzu 1939-1945

 

20 marca w Muzeum II Wojny Św. reprezentacja naszej szkoły rywalizowała na etapie wojewódzkim w konkursie"II wojna na Pomorzu 1939-1945"

Czytaj więcej...

Unijne wartości

W  klasach trzecich gimnazjum i czwartych szkoły podstawowej przeprowadzone lekcje dotyczące europejskich  wartości.

Czytaj więcej...

Apel 10.04.2014

„Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie”

Czytaj więcej...

Drużynowe Biegi Przełajowe

W parku miejskim  w Sztumie odbyły  się 5 kwietnia  Drużynowe Biegi Przełajowe z udziałem szkół naszego powiatu. Pogoda dopisała, słońce przepięknie świeciło,  a młodzież  wspaniale się spisała.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

05.04.18r. odbył  się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  na szczeblu gminnym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedze  w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W kategorii gimnazjalnej  uczniowie  naszej szkoły Szymon Sobrowski  zajął I miejsce , Daniel Szydłak V miejsce . W grupie młodszej Igor Walczykowski  zajął II miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.