Aktualności

SZKOŁA DIALOGU - FINAŁOWA GALA

3 III 2016 roku odbyła się gala podsumowująca kolejną edycję programu Szkoła Dialogu. W 2016 roku wzięło w niej udział 40 szkół z całej Polski. Nasze gimnazjum otrzymało zaszczytny tytuł Szkoły Dialogu. Poza tym nasz projekt wziął udział w konkursie. Spośród uczestników  wyłoniono 15 finalistów. Uczennice i uczniowie klasy III C nie tylko znalazły się w kręgu 15 szczęśliwców, ale nasze działania otrzymały jedno z dwóch przyznanych wyróżnień . Chłopcy i dziewczęta  zostali docenieni za warsztaty przeprowadzone dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, za ciekawą wycieczkę, za przygotowanie notatek na portal Wirtualny Sztetl i do Wikipedii. Nagrodą za kilkumiesięczne zmagania była wycieczka do Warszawy .


Na Galę  oprócz szkół biorących udział w programie, przybyli Wicemarszałek Senatu, Bogdan Borusewicz, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, Ambasador Australii Paul Wojciechowski, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, Rabin Stas Wojciechowicz z Synagogi i Centrum Społeczności Postępowej „Ec Chaim”, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, oraz Henryk Wujec, przewodniczący Rady Fundacji Forum Dialogu, a także specjalni goście z USA i Australii.
 Jeszcze raz dziękujemy okazane nam wsparcie panu burmistrzowi Leszkowi Taborowi, panom Sławomirowi Michalikowi, Januszowi Ryszkowskiemu, pani  Agnieszce Boguckiej, a zawłaszcza naszej Pani Dyrektor  - Aldonie Ruszkowskiej.