Aktualności

DZIEŃ OTWARTY - FOTORELACJA

W naszym gimnazjum sobota, 8 kwietnia 2017 roku stała się dniem otwartym  dla siedmiolatków i ich rodziców. W związku ze zmianami wynikającymi z reformy edukacji od września w murach „jedynki” znowu będzie szkoła podstawowa. W nowym roku szkolnym naukę rozpoczną pierwszoklasiści. Dla nich dyrekcja i nauczyciele przygotowali sobotnie spotkanie, aby mogli poznać swoją szkołę, oswoić się z nowym otoczeniem, a tym samym pozbyć się obaw i lęków wywołanych przejściem z przedszkola do szkoły. Przychodzący do szkoły przyszli uczniowie otrzymali paszporty i uśmiechnięte  buźki w określonym kolorze, który jednocześnie stanowiły przydział do jednej z czterech grup zadaniowych.

 Imprezę o godzinie 10.00 rozpoczęła pani dyrektor Aldona Ruszkowska, która powitała przedszkolaków i ich rodziców. Dowiedzieli się, że we wrześniu bez przeszkód będą mogli rozpocząć naukę. Już teraz czeka na nich jedna sala lekcyjna, wyposażona w nowe sprzęty tak, aby zachęcała do nauki i zabawy. We wrześniu druga też będzie gotowa, bo przewidywane są dwie pierwsze klasy.
Po tym wstępie dzieci w swoich grupach „buźkowych” pod opieką przewodnika zwiedzały szkołę, wykonując przy okazji zadania, czego potwierdzeniem były specjalne naklejki w paszporcie. Mali goście mogli wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością kojarzenia, porównywania i sprawnościami manualnymi, wykonując zadania logiczno-matematyczne. Kolejnym etapem był przystanek muzyczny z obrazkową nauką piosenki i poznawaniem wybranych instrumentów muzycznych.  Nie mniej emocji wzbudziły zajęcia sportowe na hali. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się „warsztaty kulinarne”,
Dodatkową atrakcją był kram z książkami dla najmłodszych i starszych dzieci, które bardzo chętnie wybierały książeczki do czytania lub do kolorowania.
A ponieważ wykonywane zadania mogły nadwyrężyć siły gości, organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek: domowe wypieki, kawę i herbatę. podczas których dzieci przygotowywały kolorowe, wiosenne kanapki.
Na każde dziecko, które zdobyło cztery  naklejki za kolejne zadania, czekała na końcu nagroda- niespodzianka. Wizyta w szkole dla każdego dziecka była wielkim przeżyciem, zaplanowane działania pozwoliły jednak pokonać obawy – o ile na początku niektóre dzieci nie chciały nawet zdjąć kurtki, czapki, pod koniec ośmieliły się i swobodniej angażowały się w zabawę.
Już teraz przygotowujemy spotkanie dla czwartoklasistów, którzy również we wrześniu pojawią się w swojej nowej ośmioletniej szkole podstawowej.

FOTORELACJA TUTAJ