Aktualności

XVIII Parada Schumana

Pod hasłem "Chcemy Europy" odbyła się 6 maja XVIII Parada Schumana. Z naszej szkoły doliczając kilku absolwentów uczestniczyło 28 uczniów. Dużą  miłą niespodzianką była prośba Fundacji im. Roberta Schumna, by to nasza szkoła pomogła w promocji Republiki Malty.

To państwo  do czerwca sprawuje prezydencję w UE. Na zdjęciach występujemy w koszulkach z krzyżem maltańskim jednym z symboli tego kraju. Poznaliśmy przemiłą panią ambasador Natashę Meli Daudey. Podczas radosnego marszu towarzyszyło nam majowe niebo, uśmiech  i deklaracja ,że chcemy Europy sprawiedliwej, bezpiecznej, innowacyjnej, otwartej na inne kultury. Nieskromnie przyznajemy ,że nasza delegacja i kolegów z gimnazjum w Czerninie prezentowała się najładniej i była jedną z najliczniejszych. Jak zwykle po przemarszu wiele atrakcji czekało na uczestników w Miasteczku Europejskim. Ciekawe stoisko wystawiło przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Parlamentu Europejskiego, Programu Erasmus. Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, czy Fundacji im. prof. B. Geremka.  Dodatkowy program wyjazdu to poznawanie historii mijanych po drodze królewskiej pałaców i ogrodów Warszawy np. Pałacu pod Blachą, kazimierzowskiego, Prezydenckiego, Belwederu. Tradycyjnie musiał nas gdzieś spotkać majowy deszcz. Tym razem to były dwie krótkie burze , które przeczekaliśmy w Parku Łazienkowskim. Tam pozowały nam do zdjęć pawie i wiewiórki . W otoczeniu soczystej zieleni fajnie się odpoczywało i obserwowało dekorację kawalerzystów , których tradycja nawiązuje do II Rzeczpospolitej.

FOTORELACJA

W imieniu opiekunów  dziękujemy uczestnikom za wzorowe zachowanie, punktualność, wyrozumiałość.

Iza Baźmierowska i Eleonora Karzarnowicz