Aktualności

Polskie zamki gotyckie - gminne eliminacje

5 maja gościliśmy uczestników gminnego etapu konkursu "Polskie zamki gotyckie". Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie "Polskie zamki gotyckie" i Stowarzyszenie "Dom Warmiński". Celem zawodów jest propagowanie wiedzy o historii terenów zamieszkiwanych niegdyś przez plemiona pruskie oraz stosunki polsko- krzyżackie na przestrzeni wieków.

Etap gminny ma też za zadanie wyłonić laureata, który będzie reprezentować szkoły gimnazjalne z naszej gminy  w ogólnopolskim finale. Centralne eliminacje w tym roku 8 czerwca odbędą się w Lidzbarku Warmińskim, dawnej siedzibie biskupów warmińskich. Laureatami w kategorii gimnazjum zostali: Agata Lityńska z kl. 2c, Joasia Fehrmann z kl. 3d i Szymon Sombrowski z kl. 2.. W Lidzbarku Warmińskim naszą gminę będzie reprezentowała AGATA LITYŃSKA. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zaprezentowali  oni  wysoki poziom wiedzy faktograficznej i ikonograficznej. Trzymajmy kciuki za Agatkę!.