Aktualności

ETAP CENTRALNY KONKURSU "POLSKIE ZAMKI GOTYCKIE"

Eliminacje gminne, które odbyły się w naszej szkole w maju wyłoniły zwycięzców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. Wśród gimnazjalistów najwyższą punktację miała  AGATA  LITYŃSKA z kl. II C. 

To Agatka 8 czerwca w Lidzbarku Warmińskim reprezentowała naszą gminę i tam rywalizując z koleżankami i kolegami z trzech województw zdobyła  piątą lokatę.Finaliści mieli do rozwiązania test, który składał się z 24 pytań otwartych.Jak w podsumowaniu ogłosiła komisja różnice między uczestnikami wahały się od 0,5-1 punktu. Organizatorzy zapewnili też zwiedzanie zamku lidzbarskiego, który przez kilka wieków był siedzibą biskupów warmińskich, a wśród gospodarzy byli wielcy iluminarze i mecenasi polskiej kultury np. Marcin Kromer, Jan Dantyszek, Stanisław Hozjusz, czy ostatni Jgnacy Krasicki.Listę gości otwiera Mikołaj Kopernik. Zamek po I rozbiorze Polski znalazł się w państwie pruskim. Dzisiaj pełni funkcję muzeum. Jego bryła dominuję nad okolicą ,a urody dodaje położenie między dwiema rzekami Symsarną i Łyną.Agacie gratulujemy i trzymamy kciuki na przyszły rok.