Aktualności

Wizyta w Fobos Invest

Uczniowie klas trzecich w miesiącach: maju i czerwcu 2017 r. wzięli udział wycieczce do  jednej z największych firm na terenie Sztumu - Fobos Invest. Fobos zajmuje się pakowaniem żywności znanych światowych marek. Młodzież zapoznała się z istotą działalności firmy oraz odwiedziła fabrykę, w której Fobos pakuje gumy do żucia, drażetki i cukierki.


Uczniowie mogli obejrzeć pracę wielu linii produkcyjnych oraz zaobserwować pracowników podczas pracy przy maszynach i urządzeniach na produkcji. Nowoczesna technologia produkcyjna pozwala pakować produkty o zróżnicowanych kształtach, gramaturach i strukturach: gumy, cukierki, ciastka, wyroby czekoladowe, herbata, kawa, płatki zbożowe, napoje w proszku.
Produkty pakowane są w opakowania różnego typu: saszetki foliowe, plastikowe butelki, metalowe puszki, które opakowywane są dodatkowo w folie, kartoniki, czy tekturowe tacki.
Młodzież mogła zaobserwować cały proces produkcji począwszy od przygotowania komponentów i opakowań do produkcji poprzez za dozowanie produktów, zamknięcie opakowania, nałożenie etykiety, nadrukowanie i kodowanie, sprawdzenie jakości wyrobu gotowego, a skończywszy na zapakowaniu w karton.  

Firma Fobos to miejsce, które daje możliwość zatrudnienia  i rozwoju zawodowego na terenie naszego miasta, oferując swoim pracownikom stabilność zatrudnienia i godne warunki pracy