Aktualności

POMORSKA LIGA ZADANIOWA

Lubisz nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale też rywalizować z innymi? Potrzebujesz motywacji, żeby rozwinąć swoje kompetencje? A może wręcz przeciwnie, na myśl o porównywaniu się z innymi cierpnie Ci skóra? Czas na walkę ze swoimi słabościami i krok ku rozwojowi. Nieważne, które miejsce zajmiesz, liczy się przecież uczestnictwo i zebrane doświadczenia. No i wiedza, która przecież zawsze zostaje. O czym mowa? O Pomorskiej Lidze Zadaniowej (...)

W taki sposób uczniowie szkół pomorskich, w tym i naszego gimnazjum byli zachęcani do wzięcia udziału w zmaganiach konkursowych realizowanych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

 

Projekt „Zdolni z Pomorza” to unikatowy w skali kraju pomysł objęcia kompleksową opieką szczególnie utalentowanych uczniów, który został wypracowany w projekcie innowacyjnym realizowanym w latach 2010-2014 przez Samorząd Województwa Pomorskiego. W ramach tego projektu wszechstronne wsparcie mogli uzyskać zarówno uczniowie uzdolnieni z matematyki, fizyki i informatyki, jaki i ci, którzy posiadali talenty w zakresie nauk przyrodniczych czy kompetencji społecznych, obejmujących takie przedmioty, jak: język polski, historia, filozofia

Do pierwszego etapu szkolnego w Pomorskiej Lidze Zadaniowej przystąpiło ponad dwa tysiące uczniów.  

Wyjątkowo twórczy okazał się etap powiatowy konkursu, kiedy uczestnicy samodzielnie
w domu opracowywali odpowiedzi na pytania konkursowe, a także – aby otrzymać większą liczbę punktów – wykonali zadanie dodatkowe.

Do etapu trzeciego – wojewódzkiego – dostało się 300 najlepszych. To tym bardziej cieszy, ponieważ zadania były na bardzo wysokim poziomie. Na tym etapie także odnieśliśmy sukces

Aleksandra Zdziennicka została laureatką III miejsca Wojewódzkiego Etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii.

Joanna Fehrmann została laureatką II miejsca Wojewódzkiego Etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej z zakresu kompetencji społecznych.

Laureaci etapu wojewódzkiego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe. Ponadto mogą ubiegać się w następnym roku szkolnym o zakwalifikowanie do projektu „Zdolni z Pomorza” z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

 Poniżej przedstawiamy uczniów naszej szkoły, laureatów etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej. Z wyjątkiem Oli i Asi, laureatek etapu wojewódzkiego, pozostali uczniowie uzyskali tytuły finalistów III etapu konkursu.

 Biologia

Aleksandra Zdziennicka – I m-ce

Oliwia Sikorska – II m-ce

Kacper Grudniewski – III m-ce

 Chemia

Oskar Stachowski – II m-ce

 Fizyka

Katarzyna Żyła – I m-ce

 Informatyka

Michał Zdziennicki – I m-ce

Kamil Szefler – II m-ce

Jakub Drohomirecki – III m-ce

 Matematyka

Oskar Stachowski – I m-ce

Kompetencje społeczne

Joanna Fehrmann – I m-ce

 Serdecznie gratulujemy !