Aktualności

DZIEŃ PATRONA

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” –
tymi słowami Jana Pawła II 16 października rozpoczął się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 w Sztumie.

Święto szkoły miało swój początek w kościele pw św. Andrzeja Boboli, gdzie cała społeczność szkolna uczestniczyła w mszy świętej. Uczniowie pełnili służbę ministrancką, a chórek gimnazjalistek i czwartoklasistów swoim śpiewem nadał jeszcze bardziej uroczysty charakter wspólnej modlitwie.
Po powrocie do szkoły rozpoczęła się Lekcja o Patronie.Przygotowali ją i poprowadzili starsi uczniowie dla młodszych. Oprócz krótkiej prezentacji były zadania tematycznie związane z Dniem Patrona. Zespoły układały puzzle, rozwiązywały zadania matematyczne i każdy mógł wykazać się plastycznie.     


Po tych zajęciach nastąpiło podsumowanie w formie apelu. Zgodnie z tradycją naszej szkoły najmłodsi uczniowie podczas Dnia Patrona składają uroczyste ślubowanie. W tym roku byli to uczniowie klas I, którzy swoją uroczystość pasowania na ucznia mieli o godz. 16.00 i czwartoklasiści, którzy rozpoczęli edukację jako uczniowie zreformowanej ośmioklasowej szkoły podstawowej. To właśnie tego dnia w szczególny sposób zostali przyjęci  do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie.
Po ślubowaniu odśpiewano hymn szkoły. Potem już mniej oficjalnie poszczególne klasy odśpiewały szkolny przebój „Nie ma lepszego od Jana Pawła II…”.

 ZOBACZ I POSŁUCHAJ

Na zakończenie wszyscy pozowali do wspólnej fotografii, którą zdobił podpis : PATRON JAN PAWEŁ II. Litery składające się na to hasło wykonały poszczególne klasy, które zaskoczyły innych swoją inwencją twórczą i talentem plastycznym.
No i nie byłoby Dnia Patrona w „jedynce” bez zwyczajowych już KREMÓWEK !
A  po południu klasy pierwsze uczestniczyły w uroczystym pasowaniu na ucznia.

FOTORELACJA