Aktualności

Działania Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w lutym

 „Spotkanie z konsultantką firmy kosmetycznej Mary Kay”

W dniu 15 lutego  w ramach zajęć z przedsiębiorczości odbyło się spotkanie uczniów klasy IIIb z konsultantkami firmy kosmetycznej „Mary Kay”.

Celem warsztatów było pokazanie jak ważne jest kreowanie własnego wizerunku w poszukiwaniu pracy. Spotkanie to miało charakter zajęć praktycznych podczas, których uczniowie poznali techniki makijażu. Uczniowie dowiedzieli  jak dobierać kolory do swojego typu urody i jak odpowiednio dobrać makijaż do konkretnej sytuacji. Uwieńczeniem spotkania było samodzielne wykonanie makijażu na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy.

Prezentacja Zawodów Medycznych- lekarz

Zawody medyczne cieszą się wśród młodzieży dużym powodzeniem, dlatego w dniu 22 lutego po raz kolejny w naszej szkole gościła Pani doktor Barbara Burny, która opowiedziała uczniom o zawodzie lekarza, na czym polega jego praca i w jakiej dziedzinie można wybrać specjalizację. Zawód lekarza nie należy do prostych, wymaga poświęcenia i zaangażowania, a także ciągłego rozwoju. Pan doktor pozwoliła  zrozumieć że jest to zawód z misją, daje zaufanie i szacunek, wymaga odporności psychicznej. Profesja lekarska jest niezbędna i wysoko ceniona.