Aktualności

Konkurs II wojna na Pomorzu 1939-1945

 

20 marca w Muzeum II Wojny Św. reprezentacja naszej szkoły rywalizowała na etapie wojewódzkim w konkursie"II wojna na Pomorzu 1939-1945"

Etap wojewódzki poprzedzony był eliminacjami szkolnymi i rejonowymi oraz warsztatami edukacyjnymi , które także odbywały się w Muzeum. W kategorii szkół podstawowych naszą szkołę reprezentował uczeń kl. IV c - Cyprian Piróg.  W kategorii gimnzajum startowały dziewczęta z kl. IIIc: Natalia Michalska, Maria Bołkowska,Zuzanna Skok. Uczestnicy musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi działań militarnych, zmian terytorialnych, biografiami Polaków zasłużonych dla obrony Pomorza. Niełatwe były też zadania z rozpoznawaniem  obiektów historycznych. Podczas gali wręczania nagród i dyplomów w ceremonii uczestniczyli ważni goście np. dyrektorzy ; Muzeum II Wojny i Biblioteki Wojewódzkiej, przedstawiciele Kuratorium Oświaty. Gratulacje!