Aktualności

Eko Patrol dba o dobry klimat w Sztumie

W Sztumie w każdej szkole i każdym przedszkolu głośno się zrobiło o Eko Patrolu - Sprytnym przedszkolaku, żabie i bocianie, którym powierzono raz ważne zadanie, by o klimat dbali i kontrolowali, czy przypadkiem śmieci ktoś w mieście nie pali.
Przedszkolaczek z żabką na grzbiecie bociana co dzień wyruszali już z samego rana i patrolowali cały teren gminy bacznie obserwując  dachy i kominy.

Uczniowie klas I i IV poznali bohaterów komiksu przedszkolaka Tomka, żabkę i boćka edukujących dzieci jak dbać o środowisko naturalne i zdrowie - swoje i innych. Komiks " Eko Patrol dba o dobry klimat w Sztumie" napisany przez Jarosław Sieka i zilustrowany przez Tomasza Kleszcza dzieciom zademonstrował i przeczytał Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor.
Po lekturze  był Quiz - uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści książki oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska. Za dobre odpowiedzi otrzymali nagrody. Każdy uczeń otrzymał też w prezencie książkę o Eko Patrolu wydaną na zlecenie Urzędy Miasta i Gminy Sztum

FOTORELACJA