Aktualności

Dzień z życia Józefa Piłsudskiego

W roku 100-lecia Niepodległości nasi uczniowie biorą udział w różnych przedsięwzięciach związanych z tą rocznicą. Archiwum Państwowe w Malborku zaprosiła uczniów  szkół podstawowych do konkursu plastycznego, a gimnazjalistów do pracy pisemnej poświęconej życiu Marszałka j. Piłsudskiego.

W konkursie brali udział uczniowie  kilku powiatów w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim.  Nadesłano ponad 100 prac rysunkowych.  Mniej  uczniów wybrało wersję pisemną.  Gala wręczenia nagród odbyła  się 14 maja  w archiwum, które mieści się w pomieszczeniach Zamku Średniego w Malborku. Z naszej szkoły wysłaliśmy prace następujących uczniów: Hani Sankiewicz, Weroniki Szumowskiej, Patrycji Sabara, Wiktorii Bojanowskiej, Karola  Chudzika, Marceliny Baźmierowskiej. Były to prace plastyczne. Przedstawiały one wyobrażenia  legionowych walk, pobytu na Syberii, czy w Cytadeli Warszawskiej oraz dzieciństwo w Wilnie.

Mateusz Serocki z kl. III a opisał jeden z ostatnich dni pobytu j. Piłsudskiego w twierdzy magdeburskiej , gdy mógł spotykać się z współwięźniem K. Sosnkowskim.

Komisja konkursowa  wyróżnienie przyznała  Marcelinie Baźmierowskiej – praca plastyczna i Mateuszowi Serockiemu – praca pisemna. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.