Aktualności

VI Ogólnopolski Konkurs „ Pamięć Nieustająca”

Rodzice i wychowawcy mogą być dumni,  że znaleźli się chętni do wzięcia udziału w kolejnej edycji historyczno-literackiego konkursu „ Pamięć Nieustająca”. Przygotowanie pracy pisemnej lub plastycznej ma obejmować wydarzenia w ‘ Małej Ojczyźnie’ od 1900 roku do początków XXI wieku.

W tym roku gimnazjaliści znaleźli związki mieszkańców ziemi sztumskiej z innymi regionami kraju . Dotarli do świadków opisujących losy członków rodzin , które trafiły do  obozu koncentracyjnego w Stuthoffie, szukali materiałów w muzealnych archiwach. Natrafiliśmy także na związki ważnych polityków z miejscowymi ziemianami. Prace plastyczne dotyczyły oczekiwania na Niepodległą.  Warto było zajrzeć do rodzinnych albumów. Wyniki rywalizacji poznamy pod koniec czerwca, ale my już doceńmy autorów prac.

W kategorii literacko-historycznej prace przygotowali: Agata Lityńska, Natalia Michalska, Zuzanna Skok, Natalia Baca, Wiktoria Derbich i Mateusz Serocki, Amelia Jabłonowska.

Plastycznie wyrazili swoje uczucia ; Zuzanna Klonowska, Dagmara Lubelska, Nikola Kuczkowska i Marcin Kowszewicz. Dziękujemy.